NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Австралийски филм спечели голямата награда на фестивала на анимационното кино в Анси
4477
Тонът на времето

Австралийски филм спечели голямата награда на фестивала на анимационното кино в Анси

Австралийската анимационна комедия "Мемоарите на един охлюв", отличаваща се с черен хумор, спечели наградата "Кристал" за най-добър филм на Международния фестивал на анимационния филм в Анси, съобщи АФП.  Световна премиера на анимацията на Адам Елиът беше в Анси. Фестивалът там е е едно от водещите събития в този сектор. "Мемоарите на един охлюв" са заснети в стоп-моушън, подобно на други класики от същия жанр, като "кошмарът преди Коледа" или "Булката труп" на Тим Бъртън

| 16 Юни 2024, 11:02 ч.
„Мемоарите на един охлюв“
„Мемоарите на един охлюв“
Снимка © Screen Daily

Австралийската анимационна комедия "Мемоарите на един охлюв", отличаваща се с черен хумор, спечели наградата "Кристал" за най-добър филм на Международния фестивал на анимационния филм в Анси, съобщи АФП. 

На официална церемония в залата на Държавна опера Стара Загора тази вечер бяха раздадени наградите на единадесетото издание на Международния кинофестивал за ново европейско кино „Златната липа“ 2024. За първи път тази година беше връчена и Награда на публиката. Зрителите на „Златната липа“ дадоха наградата чрез гласуване на „Уроците на Блага“ на режисьора Стефан Командарев. Наградата беше получена от актрисата Розалия Абгарян, която играе една от ролите във филма.

Наградата „Златна липа“ за най-добра женска роля получи актрисата Ели Скорчева за брилянтното си изпълнение във филма на Стефан Командарев „Уроците на Блага“. Така тя си тръгна с две статуетки от „Златната липа“, след като в първия ден получи и награда за цялостен принос в киното.

Наградата за най-добра мъжка роля журито присъди на синеокото момченце Янис Фриш, изпълнило главната роля във филма „Стиснати

Шуменският Драматично-кукленият театър (ДКТ) „Васил Друмев“ организира лятно турне, в което ще бъдат включени спектаклите „Дабъ дешил ине“ на режисьора Теди Москов, „Робин Худ“, „Осъдени души“ на режисьора Бойко Илиев и стендъп комеди шоу "КОМИКадзе на КРЪСТЮпът" със специално участие на Кръстю Лафазанов. 

Освен актьорите от трупата на шуменския театър, специално участие в постановките взимат Мая Новоселска, Евгени Будинов, Елена Петрова, Ники Илиев, Кръстю Лафазанов, съобщиха от трупата.

Турнето ще премине през Варна, Бургас, Пловдив, Созопол, Сливен, Свети Влас, Царево, Стара Загора и Велико Търново, допълват от ДКТ „Васил Друмев".

„Робин Худ“ със специалното участие на Ники Илиев и Елена Петрова, под режисурата на Бойко Илиев, ще гостува на 9 юли в Летния театър във Варна, на 13 август в Античния театър в Пловдив,  на 14 август в крепост „Туида" в Сл

На 31 юли рок група Б.Т.Р. ще излезе пред ямболска публика с концерт в Лятното кино, съобщиха от Star Productions, организатор на събитието.

Гостуването в Ямбол е част националното турне „30 години Б.Т.Р“, с което бандата отбелязва три десетилетия история като утвърдени рок изпълнители на родната ни сцена. 

Публиката ще чуе на живо най-доброто от музиката на Б.Т.Р., създадена през годините. Включени са и парчета от по-новите албуми „Невидими стени“ и „Пъзел“.

За концерта в Ямбол Б.Т.Р. идват в актуалния си състав: Атанас Пенев (вокал), Славчо Николов (китари и вокал), Иван Калфов (бас китара) и Илиян Диков (барабани).

Изложба скулптура на Петър Панчев по повод неговата 70-годишнина ще представи Художествена галерия "Петко Чурчулиев" - Димитровград, съобщиха от изложбената зала. 

Вернисажът е на 20 юни и творецът ще участва лично на отварянето на експозицията, уточни уредникът Емилия Стоева.

Петър Панчев е от поколението художници, смело навлезли в художествения живот на страната в началото на 80-те години на миналия век, открояващи се с нови за времето си сюжети, опита за разкрепостяване и ново виждане за форма и съдържание, гласи анотацията за изложбата. Ще бъдат изложени творби от фонда на Софийска градска художествена галерия, Градска художествена галерия - Пловдив и Художествена галерия "Петко Чурчулиев", както и творби, притежавани от негови колеги, приятели и частни колекционери.

Панчев е роден в на 17 юни 1954 г в Първомай. Завършил е скулптура в Художествената ак

Интернет трол, публикувал онлайн "смразяващи" заплахи да убие авторката на "Хари Потър" Джоан К. Роулинг и бившата британска депутатка от Лейбъристката партия Роузи Дъфийлд, бе осъден условно и се отърва от затвор, съобщи Пи Ей мидия/ДПА.

Глен Мълън, на 31 години, публикува аудио записи на галски, в които заплашва да убие Дж. К. Роулинг "с голям чук" и че "отива да види Роузи Дъфийлд в бара с голям пистолет", стана ясно по време на съдебно заседание в Уестминстърския съд в Лондон във вторник.

Мълън бе идентифициран публично, че е пуснал онлайн аудио клиповете, от онлайн списание скоро, след като заплахите бяха публикувани в социалната мрежа "Екс" (известна преди като "Туитър") през януари 2023 г., стана ясно още в съда.

Мъжът призна вината си по двете обвинения за изпращане на заплашителни съобщения на по-ранно съдебно заседание. 

Съдия Пол Голдспр

Световна премиера на анимацията на Адам Елиът беше в Анси. Фестивалът там е е едно от водещите събития в този сектор. 
"Мемоарите на един охлюв" са заснети в стоп-моушън, подобно на други класики от същия жанр, като "кошмарът преди Коледа" или "Булката труп" на Тим Бъртън.

Филмът е за страстта към охлювите на младо австралийско момиче, което не познава майка си и се оказва разделено от баща си, който е парализиран и умира, и от брат си, който е настанен в друго семейство.

Наградата на журито и наградата на публиката за пълнометражен игрален филм бяха присъдени на френско-белгийско-латвийския филм "Поток" на Гинц Зилбалодис, показан на фестивала в Кан в секцията "Особен поглед". Филмът е за котка на залятата от вода планета Земя.

Софи Роз спечели както "Кристал", така и наградата на публиката за телевизионен филм с късометражния "Китара на морето".

Почетната награда на фестивала в Анси беше присъдена на режисьора на култови филми като "Бразилия" и "Страх и омраза в Лас Вегас" Тери Гилиъм. Гилиъм е създател и на анимации с характерен стил за филмите на комедийната трупа "Монти Пайтън".

Восъчната фигура на президента Ейбрахам Линкълн се разтопи, поради покачване на температурите във Вашингтон, съобщи Би Би Си. 

Първо се разтaпи главата, после единият крак, като се откъсна от торса. Столът, на който седи восъчното копие на известната статуя на американския президент, също се разтопи. Главата на 6-метровата восъчна скулптура в момента се ремонтира. 

Мемориалът се намира на мястото на лагера „Баркър“ във Вашингтон. Това е бежански лагер от епохата на Гражданската война, в който са били настанявани поробени и освободени афроамериканци, а сега там се помещава начално училище.  

Фигурата е поставена пред началното училище „Гарисън“ като част от серията „Восъчни паметници“ (40 ACRES Archive - The Wax Monument) на художника Санди Уилямс Четвърти. 

Репликата е нещо повече от восъчна статуя. Тя е и свещ. И това не е

Висшият пилотаж в пеенето е изразяването на емоцията чрез гласа, каза оперната прима Красимира Стоянова. Тя гостува във Варна, за да участва в премиера на „Бохеми“ от Джакомо Пучини, постановка на Държавната опера в града в копродукция с Националната опера и балет на Албания с режисьор Ада Гура и диригент Якопо Сипари ди Пескасероли.

След репетиция на спектакъла, Стоянова изрази мнение, че емоцията в ролята, нейната трагичност или комичност, има голямо значение при изпълнението, защото се отразява на „цвета“ на гласа. „Според емоцията аз мога да се усмихна или да бъда тъжна, внасяйки съответната нотка. Въпросът е да го осъзная, да поискам да бъде така. В това е висшият пилотаж - да можем да говорим чрез гласа, да играем ролята чрез него. Дори хората да нямат възможност да ни гледат, да могат само слушайки ни да си представят какво правим в този момент. Това е най-красивото“,

Трийсет музея в Прага, Чехия, отварят врати за традиционната Нощ на музеите, съобщи „Ческе новини“. 

Музеи, галерии и други културни институции ще посрещат посетители по различно време. Някои от тях ще отворят врати преди обяд, но програмата на повечето е предвидена за вечерните и нощните часове. Сред тях са Музеят на столицата, Градската библиотека, Музеят на Карел Земан, Националният земеделски музей и др. Организирани са съпътстващи концерти, театрални представления, творчески работилници и концерти. Целта на инициативата е да се предизвика интерес към музеите и културните институции. Цените на билетите са намалени, а някои обекти могат да бъдат посетени напълно безплатно. За по-бързо придвижване между отделните музеи и галерии в центъра на града е предвиден извънреден транспорт.

В събота за посетители отваря и Чернинския дворец в Прага, който е седалище на Мин

През октомври екипът на Хилда Казасян и Плевенската филхармония обявяват два дни на музиката в киното.

Те ще представят в Сандански два от най-успешните си концерт-спектакли: "Да послушаме кино" - с българска филмова музика (на 21 октомври) и "Световното кино в музика" - с популярни мелодии от световните филмови ленти (22 октомври), съобщават организаторите.

След успеха на програмата "Да послушаме кино", включваща едни от най-популярните теми от български филми, която обиколи големите сцени в България и спечели приза "Кристална лира" за върхови постижения в областта на българското музикално изкуство, екипът на Хилда Казасян реши да продължи своето музикално пътешествие с музика от световното кино.

Концерт-спектакълът "Световното кино в музика" представя музика от знакови ленти с изцяло нов аранжимент: "Имало едно време в Америка", "Кръстникът", "Убий Бил", "Каб

„Нямам търпение да се срещна с любимата ми родна публика. Подготвили сме много изненади за нашия концерт, а освен мен и естонската пианистка Аве Вагнер, на сцената ще се изяви прекрасното сопрано Румяна Костова, с която ще изпълним популярната сцена от първо действие на операта „Бохеми" на Пучини".

Това казва тенорът Марин Йончев дни преди първия си самостоятелен оперен концерт у нас.

„Ще бъде изцяло класически стил на рецитал – глас и пиано. На рояла ще ми акомпанира моята дългогодишна колежка Аве Вагнер. В първата част ще представим произведения на един от любимите ми композитори Франческо Паоло Тости. След което се отправяме на музикално пътешествие в Южна Италия, за да изпълним няколко красиви неаполитански канцонети. Втората част от концерта сме посветили на сериозния оперен репертоар, включвайки

Фестивалът отчете рекордна посещаемост - 17 400 зрители от 103 държави за една седмица.

Миналата година наградата за най-добър филм на фестивала в Анси спечели фреската анимация "Линда иска пиле!".

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
4477
Тонът на времето

Австралийски филм спечели голямата награда на фестивала на анимационното кино в Анси

Световна премиера на анимацията на Адам Елиът беше в Анси. Фестивалът там е е едно от водещите събития в този сектор. "Мемоарите на един охлюв" са заснети в стоп-моушън, подобно на други класики от същия жанр, като "кошмарът преди Коледа" или "Булката труп" на Тим Бъртън.

| 16 Юни 2024, 11:02 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
„Мемоарите на един охлюв“
„Мемоарите на един охлюв“
Снимка © Screen Daily

Австралийската анимационна комедия "Мемоарите на един охлюв", отличаваща се с черен хумор, спечели наградата "Кристал" за най-добър филм на Международния фестивал на анимационния филм в Анси, съобщи АФП. 

Световна премиера на анимацията на Адам Елиът беше в Анси. Фестивалът там е е едно от водещите събития в този сектор. 
"Мемоарите на един охлюв" са заснети в стоп-моушън, подобно на други класики от същия жанр, като "кошмарът преди Коледа" или "Булката труп" на Тим Бъртън.

На официална церемония в залата на Държавна опера Стара Загора тази вечер бяха раздадени наградите на единадесетото издание на Международния кинофестивал за ново европейско кино „Златната липа“ 2024. За първи път тази година беше връчена и Награда на публиката. Зрителите на „Златната липа“ дадоха наградата чрез гласуване на „Уроците на Блага“ на режисьора Стефан Командарев. Наградата беше получена от актрисата Розалия Абгарян, която играе една от ролите във филма.

Наградата „Златна липа“ за най-добра женска роля получи актрисата Ели Скорчева за брилянтното си изпълнение във филма на Стефан Командарев „Уроците на Блага“. Така тя си тръгна с две статуетки от „Златната липа“, след като в първия ден получи и награда за цялостен принос в киното.

Наградата за най-добра мъжка роля журито присъди на синеокото момченце Янис Фриш, изпълнило главната роля във филма „Стиснати

Шуменският Драматично-кукленият театър (ДКТ) „Васил Друмев“ организира лятно турне, в което ще бъдат включени спектаклите „Дабъ дешил ине“ на режисьора Теди Москов, „Робин Худ“, „Осъдени души“ на режисьора Бойко Илиев и стендъп комеди шоу "КОМИКадзе на КРЪСТЮпът" със специално участие на Кръстю Лафазанов. 

Освен актьорите от трупата на шуменския театър, специално участие в постановките взимат Мая Новоселска, Евгени Будинов, Елена Петрова, Ники Илиев, Кръстю Лафазанов, съобщиха от трупата.

Турнето ще премине през Варна, Бургас, Пловдив, Созопол, Сливен, Свети Влас, Царево, Стара Загора и Велико Търново, допълват от ДКТ „Васил Друмев".

„Робин Худ“ със специалното участие на Ники Илиев и Елена Петрова, под режисурата на Бойко Илиев, ще гостува на 9 юли в Летния театър във Варна, на 13 август в Античния театър в Пловдив,  на 14 август в крепост „Туида" в Сл

На 31 юли рок група Б.Т.Р. ще излезе пред ямболска публика с концерт в Лятното кино, съобщиха от Star Productions, организатор на събитието.

Гостуването в Ямбол е част националното турне „30 години Б.Т.Р“, с което бандата отбелязва три десетилетия история като утвърдени рок изпълнители на родната ни сцена. 

Публиката ще чуе на живо най-доброто от музиката на Б.Т.Р., създадена през годините. Включени са и парчета от по-новите албуми „Невидими стени“ и „Пъзел“.

За концерта в Ямбол Б.Т.Р. идват в актуалния си състав: Атанас Пенев (вокал), Славчо Николов (китари и вокал), Иван Калфов (бас китара) и Илиян Диков (барабани).

Изложба скулптура на Петър Панчев по повод неговата 70-годишнина ще представи Художествена галерия "Петко Чурчулиев" - Димитровград, съобщиха от изложбената зала. 

Вернисажът е на 20 юни и творецът ще участва лично на отварянето на експозицията, уточни уредникът Емилия Стоева.

Петър Панчев е от поколението художници, смело навлезли в художествения живот на страната в началото на 80-те години на миналия век, открояващи се с нови за времето си сюжети, опита за разкрепостяване и ново виждане за форма и съдържание, гласи анотацията за изложбата. Ще бъдат изложени творби от фонда на Софийска градска художествена галерия, Градска художествена галерия - Пловдив и Художествена галерия "Петко Чурчулиев", както и творби, притежавани от негови колеги, приятели и частни колекционери.

Панчев е роден в на 17 юни 1954 г в Първомай. Завършил е скулптура в Художествената ак

Интернет трол, публикувал онлайн "смразяващи" заплахи да убие авторката на "Хари Потър" Джоан К. Роулинг и бившата британска депутатка от Лейбъристката партия Роузи Дъфийлд, бе осъден условно и се отърва от затвор, съобщи Пи Ей мидия/ДПА.

Глен Мълън, на 31 години, публикува аудио записи на галски, в които заплашва да убие Дж. К. Роулинг "с голям чук" и че "отива да види Роузи Дъфийлд в бара с голям пистолет", стана ясно по време на съдебно заседание в Уестминстърския съд в Лондон във вторник.

Мълън бе идентифициран публично, че е пуснал онлайн аудио клиповете, от онлайн списание скоро, след като заплахите бяха публикувани в социалната мрежа "Екс" (известна преди като "Туитър") през януари 2023 г., стана ясно още в съда.

Мъжът призна вината си по двете обвинения за изпращане на заплашителни съобщения на по-ранно съдебно заседание. 

Съдия Пол Голдспр

Филмът е за страстта към охлювите на младо австралийско момиче, което не познава майка си и се оказва разделено от баща си, който е парализиран и умира, и от брат си, който е настанен в друго семейство.

Наградата на журито и наградата на публиката за пълнометражен игрален филм бяха присъдени на френско-белгийско-латвийския филм "Поток" на Гинц Зилбалодис, показан на фестивала в Кан в секцията "Особен поглед". Филмът е за котка на залятата от вода планета Земя.

Восъчната фигура на президента Ейбрахам Линкълн се разтопи, поради покачване на температурите във Вашингтон, съобщи Би Би Си. 

Първо се разтaпи главата, после единият крак, като се откъсна от торса. Столът, на който седи восъчното копие на известната статуя на американския президент, също се разтопи. Главата на 6-метровата восъчна скулптура в момента се ремонтира. 

Мемориалът се намира на мястото на лагера „Баркър“ във Вашингтон. Това е бежански лагер от епохата на Гражданската война, в който са били настанявани поробени и освободени афроамериканци, а сега там се помещава начално училище.  

Фигурата е поставена пред началното училище „Гарисън“ като част от серията „Восъчни паметници“ (40 ACRES Archive - The Wax Monument) на художника Санди Уилямс Четвърти. 

Репликата е нещо повече от восъчна статуя. Тя е и свещ. И това не е

Висшият пилотаж в пеенето е изразяването на емоцията чрез гласа, каза оперната прима Красимира Стоянова. Тя гостува във Варна, за да участва в премиера на „Бохеми“ от Джакомо Пучини, постановка на Държавната опера в града в копродукция с Националната опера и балет на Албания с режисьор Ада Гура и диригент Якопо Сипари ди Пескасероли.

След репетиция на спектакъла, Стоянова изрази мнение, че емоцията в ролята, нейната трагичност или комичност, има голямо значение при изпълнението, защото се отразява на „цвета“ на гласа. „Според емоцията аз мога да се усмихна или да бъда тъжна, внасяйки съответната нотка. Въпросът е да го осъзная, да поискам да бъде така. В това е висшият пилотаж - да можем да говорим чрез гласа, да играем ролята чрез него. Дори хората да нямат възможност да ни гледат, да могат само слушайки ни да си представят какво правим в този момент. Това е най-красивото“,

Трийсет музея в Прага, Чехия, отварят врати за традиционната Нощ на музеите, съобщи „Ческе новини“. 

Музеи, галерии и други културни институции ще посрещат посетители по различно време. Някои от тях ще отворят врати преди обяд, но програмата на повечето е предвидена за вечерните и нощните часове. Сред тях са Музеят на столицата, Градската библиотека, Музеят на Карел Земан, Националният земеделски музей и др. Организирани са съпътстващи концерти, театрални представления, творчески работилници и концерти. Целта на инициативата е да се предизвика интерес към музеите и културните институции. Цените на билетите са намалени, а някои обекти могат да бъдат посетени напълно безплатно. За по-бързо придвижване между отделните музеи и галерии в центъра на града е предвиден извънреден транспорт.

В събота за посетители отваря и Чернинския дворец в Прага, който е седалище на Мин

През октомври екипът на Хилда Казасян и Плевенската филхармония обявяват два дни на музиката в киното.

Те ще представят в Сандански два от най-успешните си концерт-спектакли: "Да послушаме кино" - с българска филмова музика (на 21 октомври) и "Световното кино в музика" - с популярни мелодии от световните филмови ленти (22 октомври), съобщават организаторите.

След успеха на програмата "Да послушаме кино", включваща едни от най-популярните теми от български филми, която обиколи големите сцени в България и спечели приза "Кристална лира" за върхови постижения в областта на българското музикално изкуство, екипът на Хилда Казасян реши да продължи своето музикално пътешествие с музика от световното кино.

Концерт-спектакълът "Световното кино в музика" представя музика от знакови ленти с изцяло нов аранжимент: "Имало едно време в Америка", "Кръстникът", "Убий Бил", "Каб

„Нямам търпение да се срещна с любимата ми родна публика. Подготвили сме много изненади за нашия концерт, а освен мен и естонската пианистка Аве Вагнер, на сцената ще се изяви прекрасното сопрано Румяна Костова, с която ще изпълним популярната сцена от първо действие на операта „Бохеми" на Пучини".

Това казва тенорът Марин Йончев дни преди първия си самостоятелен оперен концерт у нас.

„Ще бъде изцяло класически стил на рецитал – глас и пиано. На рояла ще ми акомпанира моята дългогодишна колежка Аве Вагнер. В първата част ще представим произведения на един от любимите ми композитори Франческо Паоло Тости. След което се отправяме на музикално пътешествие в Южна Италия, за да изпълним няколко красиви неаполитански канцонети. Втората част от концерта сме посветили на сериозния оперен репертоар, включвайки

Софи Роз спечели както "Кристал", така и наградата на публиката за телевизионен филм с късометражния "Китара на морето".

Почетната награда на фестивала в Анси беше присъдена на режисьора на култови филми като "Бразилия" и "Страх и омраза в Лас Вегас" Тери Гилиъм. Гилиъм е създател и на анимации с характерен стил за филмите на комедийната трупа "Монти Пайтън".

Фестивалът отчете рекордна посещаемост - 17 400 зрители от 103 държави за една седмица.

Миналата година наградата за най-добър филм на фестивала в Анси спечели фреската анимация "Линда иска пиле!".

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.